Jak vybrat stylový pracovní stůl?

Discover

Kvalitní pracovní stůl je naprostým základem každého místa, které pro práci využíváme. Dá se pak říci, že je srdcem, kolem něhož se všechno točí. Je zároveň pracovní plochou, ale často i odkládacím prostorem.

Zároveň nám u něj musí být příjemně a v ideálním případě by měl také hezky vypadat. Nezáleží přitom ani tolik na tom, zda ho budeme využívat v kanceláři nebo doma.

Výběr takového stolu pak může být vcelku velkým oříškem, tudíž je potřeba se při jeho koupi zaměřit na několik základních faktorů, které vám dopomohou se rozhodnout.

Kupříkladu je potřeba zvážit účel, ke kterému bude stůl využíván, ale svou důležitost má i jeho estetika, materiál, případně další faktory, které jsou pro vás důležité.

Jak vybrat pracovní stůl?

Tím prvním, nad čím bychom se při výběru pracovního stolu měli zamyslet, jsou rozměry. Poslední věc, kterou chcete, je vybrat si dokonalý pracovní stůl a po převozu na místo zjistit, že jste se s velikostí tak úplně netrefili.

Začněte tedy tím, že se rozhodnete, kolik plochy potřebujete. Pokud máte kupříkladu v plánu mít kolem sebe rozeseto vícero monitorů, případně štosy papírů a tak podobně, budete potřebovat něco poměrně velkého. Oproti tomu, pakliže potřebujete pouze stůl, kam položíte notebook, vystačíte si s něčím decentnějším.

Pohodlí

Důležité je také myslet na své zdraví. U pracovního stolu totiž trávíme obrovské penzum času, a proto by měl být takový, který splňuje nároky i v této oblasti. Při výběru velikosti totiž nejde pouze o to, aby se vešel do prostoru, který mu určíte, ale hlavně, aby vyhovoval vám.

Pokud je příliš krátký, hrozí vám bolesti krku a zad, pokud zase příliš vysoký, budete krčit ramena a naklánět se dopředu, což ve výsledku vždy vede ke špatnému držení těla a s tím souvisejícím bolestem.

Obzvláště důležité je to pak u dětí, které ještě nemají dokončený růst. Když kupříkladu vybíráme dřevěný psací stůl do dětského pokojíku, měli bychom se řídit stejnými kritérii.  

Materiál

Pořizování nábytku je obvykle investicí na delší dobu, proto je v tomto případě důležité myslet také na materiál. Obecně se v případě pracovních stolů doporučuje volit spíše dřevo. Masivní pracovní stůl pak představuje ideální variantu, jež bude mít vždycky náskok před ostatními materiály.

Pracovní stůl z masivu pak má také jednu obrovskou výhodu, a sice tu, že je při správné péči takřka nezničitelný a může vám snadno vydržet po celý život. Obvykle jsou také navrhovány a vyráběny zkušenými řemeslníky, kterým záleží na zpracování a následně i kvalitě takového výrobku. Např. rodinná firma – Majstrstych z Moravského krasu.

Navíc si přiznejme, že dřevo má zkrátka něco do sebe a vždycky mít bude. Je elegantní a zároveň funkční, jako dělané pro práci. Navíc nabízí i alternativy renovace, kde jsou u jiných materiálů značně omezené možnosti.

Když se vám psací stůl z masivu už tolik nelíbí, nebo je oprýskaný, stačí trocha toho nátěru a je zase jako nový. Právě udržitelnost patří k největším benefitům. 

Estetika

Z pohledu estetiky pak dřevěný psací stůl přináší prvek přírody, který do své pracovny vnesete. Interiéru to dodá trochu života, což poté přinese i příjemnou dávku hřejivosti a pohodlí. Často si také během návštěvy něčí pracovny můžete povšimnout toho, že to, co vás na první pohled zaujme, je právě industriální psací stůl.

Lidé obecně chápou, že masivní pracovní stůl vždy udělá dojem, přičemž ani tak nezáleží, jestli poslouží pro přátelské posezení nebo obchodní schůzku.  

Sponsor

PR článek

Latest

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se psy, později...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc a také...

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný výkon, či...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už přes tři...

Namísto pěti hospodářských budov určených k demolici navrhli pět propojených stodol a proměnili je v moderní bydlení

„Každý jeden projekt je skutečnou výzvou, hlubokou touhou vytvořit něco jedinečného a úchvatného, ​​je to velká společenská zodpovědnost formovat svět, ve kterém všichni žijeme,“...