Dokonalé teplo v interiéru díky energii ze vzduchu

Dokonalé teplo v interiéru díky energii ze vzduchuZdroj: Vaillant
Zatímco zastaralé topné systémy nadměrně zatěžují životní prostředí, nové vysoce účinné technologie významně přispívají k ochraně klimatu.

Trvale udržitelným řešením pro novostavby v energetické třídě A0 i starší domy jsou tepelná čerpadla značky Vaillant. Dokáží zajistit nejen pohodlné vytápění, ale také dostatek teplé vody a chlazení.

Významně přispívají ke snížení emisí a zároveň šetří náklady na vytápění. Zdarma využívají až 75 % energie – přímo ze vzduchu, vody nebo země.

S ekologickým chladivem
Pro novostavby v energetické třídě A0 (ale také pro starší domy) je vhodné monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++). V domácnosti se postará o vytápění, chlazení i přípravu teplé vody.

Toto zařízení je naplněno přírodním ekologickým chladivem R290 pro snížení uhlíkové stopy. To mu umožňuje podat nadprůměrný výkon a zároveň být extrémně ohleduplným k životnímu prostředí.

Systém lze nainstalovat již za jediný den, bez významných stavebních úprav. Sestává z tepelného čerpadla umístěného v exteriéru a interiérové ​​jednotky uniTOWER plus (se zabudovaným 185 l zásobníkem teplé vody).

Ovládání přes smartphone
Postará se o příjemnou teplotu v interiérech během chladných měsíců, o chlazení v létě i teplou vodu po celý rok. K tomu nižší účty za energii ao třetinu méně emisí.

Tyto výhody přináší tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technologií odděleného chladivového okruhu. Systém se skládá ze splitového tepelného čerpadla a praktické interiérové ​​jednotky uniTOWER, jejíž součástí je 185 l zásobník teplé vody.

Oba typy tepelných čerpadel se spolu se systémovým regulátorem sensoCOMFORT, internetovým modulem lze ovládat i na dálku přes aplikaci ve smartphonu či tabletu.

Dokáží spolupracovat s dalšími produkty značky Vaillant (například solárním systémem pro ohřev vody, řízeným větráním s rekuperací i fotovoltikou). Zároveň patří k nejtišším tepelným čerpadlům typu vzduch/voda na trhu.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Co všechno potřebuje bazén?

Zapuštěný bazén představuje nejen velkou finanční investici, ale také zásah do zahrady. Svůj prostor vyžaduje nejen bazén samotný, ale i technologie, doplňky, terasa a...

Jak ušetřit v domácnosti? Ekologické bydlení ušetří vám i přírodě

Ekologické bydlení není jen hitem nedávných dob. V zahraničí, především ve Skandinávii a severní Americe, je úsporné bydlení již déle standardem. I u nás...

Tento vysavač budete chtít! Podívejte se, čím vším vám usnadní úklid

Většina domácností vysává podlahy jednou týdně při celkovém úklidu. Kdybyste ale měli vysavač po ruce okamžitě, když je třeba, vaše domácnost by vypadala jako...

Mluvíme jazykem vody

Chráníme váš domov před úniky vody. Chráníme vodu. Šetříme vaše peníze. Ochrana vašeho majetku ještě nikdy nebyla jednodušší, aby vám poskytla lepší klid. Ať už...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat krabice s...