Kde koupit nábytek: v prodejně nebo radši online?

Discover

Správná znalost nákupu nábytku vám může ušetřit spoustu peněz i zlomených srdcí. K nákupu nábytku byste nikdy neměli používat webové stránky s nábytkem. Kromě fotografie a popisu nemáte představu, co kupujete. Z fotografie a popisu nepoznáte skutečnou barvu, skutečné rozměry a už vůbec ne skutečnou kvalitu!

Zde jsou některé z problémů, kterým budete čelit, pokud se rozhodnete a nakoupíte na webových stránkách s nábytkem. Takto se nábytek nekupuje a zde je důvod:

Barva

Tyto problémy uvádíme bez určení pořadí, protože priority každého člověka jsou jiné. Barva je zmíněna jako první, protože mnozí mají mylný dojem, že barvu lze přesně zobrazit online.

Zde je pro vás novinka. Zobrazte si Van Goghovy „Slunečnice“ na čtyřech různých obrazovkách, natož na čtyřech různých počítačích, a uvidíte čtyři různé odstíny žluté! Totéž platí pro nábytek, který najdete na webových stránkách o nábytku.

Jediný způsob, jak se ujistit, že nábytek, který kupujete, má odstín, který chcete, je navštívit showroom. Hledáte-li výhodný a kvalitní nábytek, zkuste použít XXXLutz slevovy kod a ještě více ušetřete. Pokud vaši variantu odstínu nemají na skladě, požádejte je, aby ji dodali, jinak si ji nekoupíte. Odstín čalounění může být velmi důležitý a třešňové dřevo může na internetu vypadat hnědě. Látka i dřevo mohou vypadat odlišně mezi odstíny v showroomu a online.

Konstrukce

Všechny pohovky a křesla stejného stylu vypadají online stejně. Nelze poznat, zda byla vyrobena ručně s použitím tradičních truhlářských a tesařských spojů. Nepoznáte, zda byl rám vytvořen pomocí silných čepových spojů, které využívají pevnost dřeva, nebo zda byl jednoduše sešroubován a slepen. Pouze jeden z těchto způsobů se rozpadne, když šrouby zkorodují a lepidlo změkne vlivem vlhkosti a vlhka.

Nelze poznat, zda byly pohovky čalouněny vázanými pružinami a vrstvami výplně, nebo jen polštáři ležícími na překližkovém či dřevotřískovém podkladu. Ani z obrázku na internetu nepoznáte, zda je stůl nebo skříňka vyrobena z mořené překližky z dřevotřísky, nebo zda je to masivní americké tvrdé dřevo!

Využijte vzorkovnu nábytku

V žádném případě nemůžete posoudit kvalitu nábytku podle vyobrazení na webových stránkách. Ano, mnoho výrobců a prodejců nábytku má webové stránky. Ti zodpovědnější z nich vám však nákup online neumožňují.

Americké nábytkářské firmy jako L & J.G. Stickley, Southwood Furniture, Simply Amish, The Custom Shoppe, Canal Dover a Sherrill Furniture neumožňují nákup online. Odkážou vás na své prodejce. Tito prodejci mají offline prodejny známé jako showroomy nábytku, kde si můžete prohlédnout vámi preferované možnosti před jejich nákupem.

Jak koupit nábytek

Jak správně nakupovat nábytek, je nejprve se rozhodnout, jaký typ nábytku potřebujete do svého pokoje. Měli byste zařizovat jednu místnost po druhé, i když zařizujete celou domácnost. Zabývejte se jednou místností po druhé, alespoň pokud jde o hlavní kusy. Akcentový a příležitostný nábytek můžete zakoupit později.

Jakmile budete mít přibližnou představu o tom, co chcete, prohlédněte si místní obchody s nábytkem a vyberte si jeden nebo dva, které mají webové stránky. Navštivte stránky a vyhledejte si vybraný nábytek. Ne skutečnou značku a model, ale styl a barvu. Většina webových stránek nabízí vyhledávací pole, které můžete použít, a lepší obchody s nábytkem vám poskytnou odkazy na všechny výrobce nábytku, jejichž výrobky nabízejí.

Prohlédněte si vše, co je na daných webových stránkách k dispozici a co odpovídá vašim potřebám. Napište si seznam a pak zjistěte, kde se nacházejí předváděcí místnosti. Vaším dalším místem je navštívit showroomy a prohlédnout si vybraný nábytek. Uvidíte, jak vypadají ve skutečnosti a jaké jsou ve skutečnosti barvy – ne jak vypadají na fotografii na webových stránkách.

Poznejte kvalitu

Nábytek si můžete také osahat a osahat. Posaďte se na židle a pohovky a lehněte si na matrace. Sami si vyzkoušejte, jak snadno se rozkládací pohovky mění mezi dvěma způsoby použití. Zkontrolujte pevnost patrových postelí pro vaše děti a dobře si prohlédněte, jak velký je jídelní stůl – i když je rozšířený o další listy nebo chlopně.

Takto se nakupuje nábytek. Navštivte webové stránky s nábytkem a poté showroom nábytku. Udělejte si prvotní výběr online a pak si ho potvrďte prohlídkou nábytku v showroomu. V případě špatného výběru pak nebudete mít koho obviňovat, jen sami sebe.

Sponsor

PR článek

Latest

Robotický vysavač dokáže ušetřit spoustu času: Jak vybrat ten správný?

Řešením je robotický vysavač. Toto zařízení je navrženo tak, že za ideálních podmínek udělá všechnu práci za vás. Ušetří vám tak energii i čas,...

Jak nepochybit při rekonstrukci domu a bytu?

Na co si dát pozor při výměně oken? Co je třeba vědět, než se pustíte do rekonstrukce koupelny. O zateplení podlahy. Také tabulky s...

Michelangelo Buonarroti

Michelangelo Buonarroti byl sochař, malíř a architekt pocházející z Itálie. Žil v období renesance a proslavil se především sochou Davida, která je celá z...

Zdravotní matrace a anatomický polštář vám pomohou kvalitně spát

Pokud s někým ze svého okolí zapředete hovor na téma kvality spánku, velmi často se můžete dozvídat informace o tom, jak špatně daná osoba spí....

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se psy, později...