Má výše výdělku vliv na schválení nebankovní půjčky?

Discover

Při schvalování žádosti o půjčku hraje roli mnoho faktorů, které ovlivní konečné rozhodnutí. Je tedy dobré se o svůj stav zajímat ještě před žádostí, aby nevznikaly zbytečné komplikace a nepříjemnosti.

Při žádosti o jakoukoliv půjčku platí, že si poskytovatel klienta kontroluje. Zjišťuje, zda bude schopný řádně splácet půjčku tak, aby to nebyl risk ani pro jednu stranu. Protože v případě neschopnosti splácet se klient může dostat do dluhové pasti a poskytovatel přijde o své peníze. Je to tedy výhodné pro obě strany.

Kontrola na základě bonity

Kontrola probíhá na základě ověřování bonity. Ta vyjadřuje důvěryhodnost a schopnost klienta dostát svým závazkům vůči společnosti, která mu půjčila peníze. U bonity poskytovatel půjček neposuzuje jen jedno kritérium. Jedná se o souhrn všech informací o vás a o vaší finanční situaci, jak současné, tak minulé. Musíme mít ale na paměti, že každá společnost má ta kritéria trochu jiná, a tedy u jednoho poskytovatele nemusíte uspět, ale u jiného můžete.

Které údaje bude poskytovatel požadovat?

Co vše tedy bude společnost poskytující úvěry zajímat? Jsou to především tyto informace:

  • Příjmy a výdajeNejdůležitějšími údaji, na základě kterých bude vás a vaši žádost poskytovatel posuzovat, jsou veškeré vaše příjmy a výdaje. Samozřejmě platí, že čím větší příjmy a nižší výdaje, tím lépe pro vás i pro poskytovatele.
  • Věk žadateleAno, i věk hraje velikou roli, především z toho důvodu, že u mladých lidí se předpokládá růst jejich příjmů v budoucnu. U starších lidí tato pravděpodobnost není tak vysoká.
  • Stávající závazkyMezi další údaje patří, jaké úvěry už máte a hlavně, jak je splácíte. Počítají se i kreditní karty a úvěry, které nepoužíváte. Ty dokážou velmi snížit vaši bonitu, a je proto nejlepší před žádostí o nový úvěr splatit a zrušit co nejvíce stávajících půjček, případně je konsolidovat.
  • Registry dlužníkůV neposlední řadě se kontrolují vaše záznamy v registrech dlužníků. Stačí, abyste párkrát zapomněli na datum splátky anebo na vcelku bezvýznamnou pokutu v MHD a zápis je hned na světě. Stejně tak kontrolou prochází vaše minulé žádosti o úvěr.

Nebankovní půjčka bývá zlatou cestou pro všechny, koho již odmítli. Zároveň je ale vhodná i pro ty, kteří s půjčkami ještě žádné zkušenosti nemají.

Můžu si svou bonitu vylepšit?

Ano, své skóre si jednoznačně vylepšit můžete. S věkem sice nic neuděláte, ale většinu ostatních kritérií jste schopni sami ovlivnit. Zkuste omezit své výdaje a naopak zvýšit příjmy. Nemusí se hned jednat o novou práci, ale i odměny a bonusy se počítají. A hlavně musíte být svědomití, vše platit řádně a zbytečně si nepůjčovat peníze ani nežádat o úvěry.

Sponsor

PR článek

Latest

Bezpečnostní upozornění pro použití přístroje Thermomix

Při vaření na 95°C/200°Fa více používejte místo odměrky TM6 varný košík. Recepty Thermomix® jsou aktualizovány. Wuppertal, 23. 8. 2022 – Kvalita výrobků a spokojenost zákazníků...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní ranní ledové...

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Namísto pěti hospodářských budov určených k demolici navrhli pět propojených stodol a proměnili je v moderní bydlení

„Každý jeden projekt je skutečnou výzvou, hlubokou touhou vytvořit něco jedinečného a úchvatného, ​​je to velká společenská zodpovědnost formovat svět, ve kterém všichni žijeme,“...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...